logo
logo

Czy wystarczy Ci odwagi ?! ...mega jaaazda!

Czy wystarczy Ci odwagi ?!

mega jaaazda!

Najlepsza atrakcja w Zakopanem

Jedyny zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej w Europie!

Chcesz poczuć adrenalinę ?

Skoki narciarskie cieszą się olbrzymią popularnością. Stały się szczególnie atrakcyjne w momencie kiedy to Adam Małyszi Kamil Stoch zaczęli regularnie zdobywać najwyższe lokaty podczas zimowych Olimpiad, Mistrzostw Świata, oraz triumfowali w klasyfikacjach generalnych Pucharu Świata. W Polsce pobijane są telewizyjne rekordy oglądalności tychże zawodów. Nie ma się co dziwić… Polacy pokonują takie potęgi narciarskie jak Norwegia, Austria czy Niemcy. Do Zakopanego przyjeżdżają dziesiątki tysięcy kibiców dopingujących naszą reprezentację podczas konkursów drużynowych i indywidualnych, rozgrywanych na słynnej skoczni narciarskiej… Co spowodowało, że kochamy skoki…? Co odróżnia skoki od innych dyscyplin sportu…? Prędkość, ekstremalne doznania które przeżywa skaczący zawodnik i chyba trochę niedostępność, bo przecież przeciętnemu człowiekowi nie jest dane zaznać nawet odrobiny tych niesamowitych wrażeń… Możemy tylko i wyłącznie obserwować skoczków na olbrzymich, specjalnie do tego przygotowanych obiektach sportowych. Każdy, kto miał okazję odwiedzić Wielką Krokiew w Zakopanem zdaje sobie sprawę z jej rozmiarów. I tu dochodzimy do punktu kulminacyjnego – teraz wszystko się zmieniło! Dzięki porozumieniu i zaangażowaniu Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, każdy ma możliwość zjechania ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew…! Oczywiście bez skoku… 🙂 Tym samym Wielka Krokiew stała się największą zjeżdżalnią świata!!! Wartym odnotowania jest fakt, że jest to drugie miejsce na świecie, a pierwsze w Europie gdzie możemy zjechać ze skoczni! Jedynie na obiektach olimpijskich w USA jest możliwość podobnego zjazdu, jednak z nieco mniejszej skoczni. Zawrotna prędkość, bardzo zbliżona do skoczka (w zależności od poziomu z którego startujemy), mega emocje, a wszystko to w bezpieczny sposób. Na koniec otrzymamy certyfikat potwierdzający nasz zjazd ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew! BOMBA!!! Zjazd odbywa się na… pontonie! W rzeczywistości, są to specjalnie przygotowane tubingi do zjazdu na igielicie (powierzchnia pokrycia skoczni narciarskiej). W końcu nie każdemu dane jest zaliczyć zjazd ze skoczni narciarskiej! Opcjonalnie możemy dokupić nagranie ze specjalnej kamery – pamiątka rewelacja. Na filmie dodatkowo widzimy rzeczywistą prędkość z jaką zjeżdżamy! Zresztą zobaczcie sami filmy ze zjazdu na naszym kanale YouTube

Jak to wygląda w praktyce?

Przychodzimy na obiekt skoczni narciarskiej Wielka Krokiew. Kupujemy bilet w kasie upoważniający do wstępu na obiekt.

Następnie po drodze do wyciągu znajduje się biuro zjazdów – tam opłacamy sam zjazd ze skoczni.

Zapoznajemy się z regulaminem, wypełniamy oświadczenie (podobnie jak na bungee). Dostajemy wszystkie instrukcje od obsługi i kaski które są niezbędne. Do wyboru mamy trzy poziomy (wysokości) startu. Dzięki temu każdy, nawet osoba strachliwa może zaliczyć swój zjazd ze skoczni narciarskiej (co jest dużym plusem w porównaniu z bungee).

I poziom jest najniższy, mogą z niego zjechać dzieci już od 7 roku życia. Osiągana prędkość to ok. 60 km/h.

II poziom jest dwadzieścia kilka metrów wyżej. Prędkość zjazdu dochodzi do ok. 80 km/h. Z poziomu drugiego mogą jechać dzieci w wieku od 11 roku życia i wyłącznie po wcześniejszym zaliczeniu poziomu pierwszego! Dorosłych nie obowiązują żadne ograniczenia – sami decydujecie skąd chcecie zjechać.

III poziom, najwyższy – powyżej wysokości napisu COS na skoczni. Prędkość zjazdu oscyluje między 90 a 100 km/h! i tu jest najbardziej zbliżona do zawodników skaczących podczas Pucharów Świata!

Czy warto zjechać…? Zdecydowanie TAK, choćby z poziomu pierwszego!
Wrażenia…? Niezapomniane…!!! Dreszczyk emocji gwarantowany…

Mousehouse statistics

Impressive details made by artists from all over Poland!

0
mice
0
square meters
0
artists
0
hours of work

OPINIE Z GOOGLE

Zapoznaj się z opiniami jakie zostawili nasi zadowolenie goście.

* Konieczny jest również zakup biletu, który upoważnia do wejścia na teren Wielkiej Krokwi:
normalny 15zł / ulgowy 10zł

** Pomiar prędkości zależy od różnych czynników w tym warunków atmosferycznych (gęste zachmurzenie).
Jeśli kamera GoPro nie zarejestruje danych telemetrycznych GPS to pomiar prędkości nie będzie widoczny na filmie.

Kontakt

Zjazd pontonem ze skoczni

Bronisława Czecha
Wyznacz trasę
515 992 811
ATRAKCJA ZAMKNIĘTA - KONIEC SEZONU 2023.

3 Komentarzy

on Zjazd pontonem ze skoczni.
 1. Karolina z Gdyni
  -

  Niezapomniane przeżycie, ogromna dawka adrenaliny! Naprawdę warto!

 2. Monika
  -

  Rewelacja syn zadowolony niesamowita przygoda i atrakcja

 3. Agnieszka
  -

  Dzięki wielkie za super dzień. Miła obsługa klienta od Pana w kasie, wydającego sprzęt po Panów na stanowiskach zjazdowych. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte- wg. Młodzieży zasłużyliście na szóstkę tak trzymać!!!!
  Do zobaczenia

Zostaw komentarz

Twoja opinia jest dla nas cenna. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please Wait...

Zjazd pontonem ze skoczni - zakoatrakcje.pl - NAJLEPSZE TOP ATRAKCJE W ZAKOPANEM